niedziela, 2 października 2016

OOT w Poznaniu

Drugi zjazd Ogólnopolskiej Offensywy Teatralnej za nami. 
Mam wrażenie, że powstaje coś bardzo ważnego, coś co przetrwa próbę czasu, i coś co będzie miało realne przełożenie na życie w postaci nowego ożywienia się środowiska teatru offowego w Polsce. 
Jest nas coraz więcej i chcemy aby to grono wciąż się powiększało. Zachęcam wszystkie osoby zajmujące się teatrem niezależnym, offowym, prywatnym czy alternatywnym do zainteresowania się tematem OOT. Dołączajcie do nas! Stwórzmy organizację, która będzie nas motywowała do dalszych działań. 
Jest jeszcze wiele spraw do poruszenia. Bardzo się cieszę, że możemy spotykać się w takim gronie gdzie wciąż pojawiają się nowe twarze. 
Kolejne spotkanie w Warszawie w połowie grudnia, w Instytucie Teatralnym.

Maciej Ratajczyk 

Podczas tego zjazdu został poruszony szereg tematów związanych z nurtem teatru offowego w Polsce. Na zjeździe było obecnych kilkadziesiąt przedstawicieli grup offowych z całego kraju, debatowano między innymi o utworzeniu Targów Teatralnych, o nieformalnej edukacji teatralnej, o dotacjach na działalność NGO, o międzynarodowych platformach wymiany kontaktów i doświadczeń (AITA, ITI, CEC), Jednym z ważniejszych tematów okazał się temat utworzenia portalu zajmującego się promocją teatru offowego, czego wynikiem jest strona www.teatr-off.pl, więcej o OOT znajdą Państwo właśnie pod tym adresem. 2016


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza