środa, 14 października 2015

"Alchemia Teatru" w Bełchatowie

Zapraszamy już 17 października do Bełchatowskiego MCK na serię warsztatów z Teatrem Kingdom of Curvy Fork. 

Poniżej link do wydarzenia na facebooku

ALCHEMIA TEATRU

Drugi weekend otwartych warsztatów z TBU. Po intensywnej pierwszej sobocie przychodzi pierwszy kamień milowy w postaci warsztatów z Teatr Kingdom of Curvy Fork. Na warsztatowy weekend złoży się praca w sobotę (od godziny 16:00) oraz w niedzielę (od 9:00 do 19:00 z przerwą obiadową od 15:00 do 16:30). A warsztaty poprowadzą Maciek Ratajczyk, oraz Dominik Murach. 

Maciej Ratajczyk – instruktor teatralny, animator kultury, magistrant na kierunku teatrologicznym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Założyciel i reżyser Teatru Kingdom Of Curvy Fork. Pomysłodawca i organizator festiwalu "Goleniowska Gala Oskara" oraz "Goleniowskich spotkań Teatralnych Wolfram". Koordynator wielu działań teatralnych na terenie Goleniowa oraz Krakowa. Od 10 lat związany z Teatrem Brama. Współpracuje z teatrami niezależnymi z całej Polski. Absolwent Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Uczestnik Akademii Teatru Alternatywnego. Prowadzi firmę Ogrody Kultury [OK] zajmującą się organizacją wydarzeń kulturalnych oraz promocją młodej niezależnej sztuki.

Dominik Murach – związany z działalnością teatralną od lat, wcześniej pracował z Teatrem Brama. Od 2011 roku związany głównie z działalnością Teatru Kingdom of Curvy Fork. W Teatrze Kingdom of Curvy Fork pełni funkcję Pachoła. Absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Grafika.

Teatr Kingdom of Curvy Fork powstał w 2011 roku z potrzeby nie tylko spotkania, ale również wspólnego działania i powołania do życia własnej formuły teatralnej. Pierwszą realizacją grupy był autorski spektakl "Kaszpirowski Medytacja". Przez kolejny rok zespół jeździł po Polsce prezentując wyniki swojej pracy. Nikt nie przypuszczał, że to co zostało powołane do życia, na krótki czas będzie trwało tak długo i solidnie. Z czasem idee grupy wykrystalizowały się a więzi zacieśniły. Teatr należy do Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej (ZOT).

Teatr Kingdom of Curvy Fork jest formacją eksperymentalną wpisującą się w nurt teatru Offowego. Grupa zajmuje się poszukiwaniem własnej estetyki i poetyki, odrzucając panujące tendencje w teatrze alternatywnym. "Naszym celem nie jest tworzenie sztuki miłej i przyjemnej. Nie boimy się eksperymentować, swoją pracą zmuszamy widza do wyciągania własnych wniosków, podprogowo zadajemy pytanie o istotę teatru. Każdy z nas musi sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Celem biegu nie powinno być dobiegnięcie, tak jak celem życia nie powinno być przeżycie. Gdzieś pomiędzy startem a metą są rzeczy najważniejsze. Wolimy zadawać pytania niż dawać odpowiedzi. Tak też jest z naszą pracą." - Fragment wywiadu do Radia Afera.2015

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza