czwartek, 23 października 2014

Teatr aDversum na I Spotkaniach Teatralnych WOLFRAMPierwszą prezentacją Spotkań Teatralnych WOLFRAM będzie "Zmęczenie materiału" Teatru aDversum w wykonaniu Marcina Pławskiego, zobaczmy co nas czeka.


„Zmęczenie materiału”

W nocach lęku i niepewności co do jutra, nocach, w których przemoc i agresja jednego narodu w stosunku do drugiego, chce wprowadzać się na nowo do rzeczywistości Europy, znowu jesteśmy wystawiani na próbę. Coraz widoczniej Europa pokazuje, że liczy się głównie kalkulacja zysków i strat. Stawiane na piedestały „W odzie do radości” – hymnie Unii Europejskiej, idee takie, jak braterstwo i solidarność są nic nie znaczącym bełkotem. Wszyscy o tym wiemy, a co gorsza godzimy się na to, uczestnicząc w szopce wystawianej przez przedstawicieli władz. „Zmęczenie materiału” to nie tyle monodram czy performance, ale przede wszystkim manifest „Przeciw zamkniętym oczom, cierpkim ustom/ Przeciw milczeniu, które jest niewolą”.


Fragm. recenzji:

„Podczas spektaklu tytułowe „zmęczenie” wcale nie dopada odbiorcy, wręcz przeciwnie - pobudza jego zmysły i szeroko otwiera oczy. Przedstawiona historia jest bardzo przejmująca. (...) Widz jest jedynym świadkiem ciągłych przemian bohatera, który powstaje, by po chwili upaść. Złożoność postaci, jego niebanalność i mocny przekaz zostawia po sobie ślad, który długo tkwi w pamięci.”


Więcej w artykule Marty Siłakowskiej - „Teatr niezależny – czyli ZOT na Kontrapunkcie”


2014

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza